Viziunea Gradinitei:
"Construim impreuna viitorul copiilor nostri!"

Gradinita cu P.P."Micul Print"
                                                       Cluj-Napoca

Gradinita cu P.P. „Micul Print” este situata in cartierul Gheorgheni, pe Aleea Herculane, Nr. 13. A fost construita in anul 1969.

Initial, unitatea a purtat denumirea de „Gradinita cu P.P. Nr. 23”.  Inca de la infiintare, in cadrul acestei unitati s-a desfasurat practica pedagogica a Colegiului Pedagogic „Gh. Lazar”.

Incepand cu anul scolar 2007-2008, institutia a fost denumita „Micul Print”, avand personalitate juridica.

Gradinita s-a dezvoltat atat in ceea ce priveste modernizarea cladirii, a mobilierului si instrumentelor de lucru, cat si a infiintarii de noi grupe de prescolari.

In prezent, unitatea functioneaza cu 12 grupe de prescolari (11 grupe la sectia romana si 1 grupa la sectia maghiara), in regim de program prelungit.